Ramazan bayramında hava nasıl olacak
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Ramazan bayramında hava nasıl olacak

Ramazan bayramında hava nasıl olacak

   

Ramazan bayramında hava nasıl olacak

Meteoroloji işleri Genel Müdürlüğü Ramazan Bayramında havaların nasıl olacağı yönündeki tahminlerini açıkladı. Peki Bayramda hava durumu (Bayramda hava nasıl olacak 2016)?  İşte Ramazan Bayramı süresince yurt genelinde hava durumu nasıl olacak, Ramazan bayramında hava durumu 2016 hakkında tüm detaylar...

5 Temmuz Salı günü Ramazan Bayramı'nın ilk günü. Bayram öncesinde vatandaşlar 'Ramazan Bayramı'nda hava durumu nasıl olacak' sorusuna yanıt arıyordu. İşte Meteoroloji'nin Ramazan Bayramı hava durumu tahminleri.

RAMAZAN BAYRAMINDA YURTTA HAVA

Ramazan Bayramı tatili süresince yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu Karadeniz ile Doğu Anadolu"nun kuzeydoğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, yurdun iç, güney ve batı kesimlerinin genel olarak parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Yurdumuzun kuzeydoğu kesimlerinde özellikle de Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) bayram tatili süresince zaman zaman kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış tahmin edildiğinden, bölgede sel ve su baskını riski ile birlikte toprak doygunluğa ulaşacağından, heyelan tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığında bayram tatili süresince önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülkemiz genelinde uzun yıllar Temmuz ayı ortalamaları (mevsim normalleri) civarında seyredeceği beklenmektedir.

Hafta sonu ve Bayram süresince gün gün beklenilen hava durumu tahminleri ise şöyledir.

02.07.2016 Cumartesi günü: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz bölgesi, Doğu Anadolu"nun kuzeydoğusu ve Sakarya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyı illerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

03.07.2016 Pazar günü: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu"nun kuzeydoğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

04.07.2016 Pazartesi (Arife günü): Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu"nun kuzeydoğusu ile İç Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği, yağışların Doğu Karadeniz kıyılarının doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

05.06.2016 Salı (Bayramın 1. Günü): Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara"nın doğusu, Karadeniz kıyı illeri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

06.06.2016 Çarşamba (Bayramın 2. Günü): Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu"nun kuzeydoğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

07.06.2016 Perşembe (Bayramın 3. Günü): Ülkemizin Kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu"nun güneydoğusunun sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayram tatilinin daha sonraki günlerinde ise yağışların Orta ve Doğu Karadeniz'de etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde bayram tatili süresince zaman zaman kuvvetli olmak üzere her gün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları, meteorolojik tahmin ve uyarıları takip etmeleri, can ve mal emniyeti açısından önem arz etmektedir. (mgm)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna