Kurban Bayramı 2017 ne zaman?
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Kurban Bayramı 2017 ne zaman?

Kurban Bayramı 2017 ne zaman?

   

Kurban Bayramı 2017 ne zaman?

Kurban Bayramı nedir? 2017 Kurban Bayramı ne zaman başlıyor ? Bu yıl Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor yani bu yıl Kurban Bayramı ayın kaçında? Kurban Bayramı 2017 tarihi, 2017 Kurbanlık bayramı ne zaman sorusunun cevabı bu sayfada derledik. İşte 2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün ve Kurban Bayramı 2017 hakkında tüm detaylar...
 

2017 Yılı Kurban Bayramı arefe günü 31 Ağustos Perşembe gününe denk geliyor. Kurban Bayramı ise 1 Eylül Cuma günü başlayacak ve 4 Eylül 2017 Pazartesi günü sona erecek.
 

Kurban, Allah'a yakın olmak ve rızasına ermek için ibadet niyetiyle kurbanlık bir hayvanı kesmektir.
 

Kurban Bayramı; Müslümanlar tarafından Hicri Takvime göre Zilhicce ayının onuncu gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan bir dini bayramdır. Zilhicce ayının onuncu, on birinci ve on ikinci günlerine 'Eyyâm-ı nahr' (Kesme günleri) ve bir önceki gün olan Zilhicce ayının dokuzuncu gününe Arife denir. Kurban Bayramı, aynı zamanda İslam âleminin her yıl Mekke'de hac farizasını ifa ettikleri vakittir.

Bayram Namazı Nasıl Kılınır Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!
 

Kurban Bayramı, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan birçok ülkede dinî bayram olmasının yanı sıra resmî tatil ilan edilir. Ramazan Bayramı ile beraber İslam dinindeki en önemli iki bayramdan biridir.
 

Bayram sabahı Bayram Namazı kılınır ve Bayram hutbesi okunur.
 

Arefe günü sabah namazından itibaren bayramın son ikindi namazı dahil her farz namazdan sonra aşağıdaki teşrik tekbirleri okunur:
 

Allahü Ekber Allâhü Ekber Lâ ilâhe İllâllahü Vallâhü Ekber, Allâhü Ekber ve Lillâhi`l-Hamd

Kurban Bayramı tatili kaç gün 2017 (2017 Kurban Bayramı tatili kaç gün)

2017 Yılı Kurban Bayramı arefe günü 31 Ağustos 2017 Perşembe gününe denk geliyor. Kurban Bayramı ise 1 Eylül Cuma günü başlayacak ve 4 Eylül 2017 Pazartesi günü sona erecek.

Bayramın son günü Pazartesi gününe denk geliyor olması bayram tatilinin 1 haftaya uzatılabilceğini gösteriyor.

2017 Dini Günler Listesi Sayfası İçin Tıklayın!

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna