HDP Milletvekili Adayları 2015 listesi belli oldu
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » HDP Milletvekili Adayları 2015 listesi belli oldu

HDP Milletvekili Adayları 2015 listesi belli oldu

   

HDP Milletvekili Adayları 2015 listesi belli oldu

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlere girecek olan HDP milletvekili aday listesi netleşti. Peki hangi ilde HDP Milletvekili adayı kim oldu? 2015 Genel Seçimleri HDP Milletvekili adayları listesi bu sayfada derledik. İşte İl İl 2015 HDP Milletvekili adayları listesi (HDP Aday listesi 2015).
 

7 Haziran seçimlerinde büyük bir başarı elde eden ve 80 milletvekili çıkaran Hakların Demokratik Partisi"nin 1 Kasım"daki seçimler için aday listesi belli oldu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirta, İstanbul birinci bölge birinci sıradan, Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ise Van birinci sıradan aday oldu.

Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük, Ankara 2. Bölge, birinci sıradan aday listesine girdi.

HDP'nin 7 Haziran seçimlerinde Gaziantep birinci sıradan milletvekili seçilen Celal Doğan ise İstanbul 2. Bölge birinci sıraya kaydırıldı.
 

İşte HDP aday listesi (HDP'nin milletvekili adayları

ADANA
1 Meral Danış Beştaş
2 Rıdvan Turan
3 Şahap Bolkan
4 Günay Mutluhan
5 Derya Çiçek Nar
6 Barış Karabıyık
7 İsmail Başaran
8 Feride Işıl Peynirci
9 Reşit Ertaş
10 Feyruze Gümüş
11 Hıdır Koluman
12 Emrah Bozan
13 Abdulkerim Aslan
14 Mehmet Zakir Karaboğa

ADIYAMAN
1 Behçet Yıldırım
2 Kemal Bülbül
3 Mahmut Özdemir
4 Ayten Yılmaz
5 Birsen Tunç

AFYON
1 Mehmet Bayraktar
2 Veda Çelik
3 İsmail Kaçmaz
4 Cavidan Nizamoğlu
5 Remzi Yaşar Dikmenyıldız

AĞRI
1 Leyla Zana
2 Bedran Öztürk
3 Dirayet Taşdemir
4 Mehmet Emin İlhan

AKSARAY
1 İsmail Doygun
2 Kıymet Temel
3 Mehmet Baltaş

AMASYA
1 Naciye Çiğdem Atalay
2 Mustafa Irmak
3 Nurettin Alkan

ANKARA 1. Bölge
1 Sırrı Süreyya Önder
2 Gülsen Ülker
3 Şerif Oti
4 Celal Demir
5 Nursel Öztürk
6 Bereket Kar
7 Şilan Aydın Üzgeç
8 Nazik Kılıç
9 Erol Tunç
10 Nursel Güvendir
11 Turgut Çetin
12 Dilek Ertürk
13 Mehmet Mercan
14 Ebru Demir
15 Aziz Yavuz
16 Gülnaz Kart
17 Erdal Okay
18 Turan Dara

ANKARA 2. Bölge
1 Mustafa Sarısülük
2 Songül Erol Abdil
3 Tayland Altünay
4 Ayfer Balıkçı
5 Abdullah Koç
6 İsmet Yalçınkaya
7 Firdevs Kantarcı
8 Kamber Ateş
9 Hatice Çevik
10 Tacire Baktaş
11 Abdulkani Tatlısu
12 Nursel Aras
13 Kubilay Akman
14 Müşerref Geçer

ANTALYA
1 Hakkı Saruhan Oluç
2 Cevdet Çağlar
3 Deniz Yıldırım
4 Nuray Erçağan
5 İshak Kahraman
6 Songül Şarklı
7 Bayram Ardık
8 Firdevs Sema Tatlı
9 Emrah Tok
10 İlkin Manya
11 Kamile Yılmaz
12 Hülya Demir
13 Şeyhmus Demir
14 Yüksel Gönül

ARDAHAN
1 Taşkın Aktaş
2 Pervin Tumbul

ARTVİN
1 Recep Demirci
2 Mehmet Emin İnce

AYDIN
1 Doğan Erbaş
2 Birsen Temir
3 Mahmut Nacar
4 Sevay Akkan Açıcı
5 Abdulnasır Subaşı
6 Ayfer  Demirel
7 Mehmet Göcekli

BALIKESİR
1 Cafer Çelik
2 Bedri Arık
3 Esengül Beşli
4 Faruz Nafiz Sayın
5 Ahmet Zeki Açıkgöz
6 Ayşe Işık
7 Hayrettin Şen
8 Gülistan Adsan

BARTIN
1 Diren Cevahir Şen
2 Nursait Tekgül

BATMAN
1 Ayşe Acar Başaran
2 Raci Bilici
3 Saadet Becerikli
4 Ali Atalan

BAYBURT
1 Abdulkadir Canalır
2 Sevim Devrim

BİLECİK
1 Perihan Karakoç
2 Ömer Öge

BİNGÖL
1 Hişyar Özsoy
2 Mahmut Demirel
3 Hatice Kavran

BİTLİS
1 Mizgin Irgat
2 Mahmut Celadet Gaydalı
3 İbrahim Aslan

BOLU
1 Güner Yavuz
2 Nevzat Sancak
3 İbrahim Yolcu

BURDUR
1 Celal Çiçek
2 Betül Taylan
3 Halil Çay

BURSA
1 Asiye Kolçak
2 Metin Kılıç
3 Şahin Akın
4 Fatma Özen Çerençe
5 Hüseyin Armağan
6 Mülkiye Eriş
7 Rahim Dede
8 Bertal Camkıran
9 Çiçek Çelebi
10 Mehmet Deniz Büyük
11 Hatice Ateş
12 Yılmaz Adıyaman
13 Hamza Karaköse
14 Münesra Geçimli
15 Mehmet Ferit Çelik
16 Aygül Sarı
17 Muzaffer Yazıcı
18 Figen Ovat

ÇANAKKALE
1 Özlem Ergun Açenal
2 Ömer Faruk Kınıç
3 Adile Yalçın
4 Sinan Ekinci

ÇANKIRI
1 Selvinaz Göçmez
2 Hüseyin Karakaş

ÇORUM
1 Şeref Karakaş
2 Meliha Üşüdür
3 Ümit Küçükbayatlı
4 Hasibe Beyaz

DENİZLİ
1 Perihan Üge
2 Ahmet Turan
3 Emine Yalçın
4 Ayfer İnan
5 Özgür Çavuşoğlu
6 Ahmet Sarı
7 Cengiz Elbenzer

TUNCELİ
1 Alican Önlü
2 Edibe Şahin

DİYARBAKIR
1 İdris Baluken
2 Nursel Aydoğan
3 Nimetullah Erdoğmuş
4 Feleknas Uca
5 Altan Tan
6 Çağlar Demirel
7 Ziya Pir
8 İmam Taşcıer
9 Sibel Yiğitalp
10 Edib Berk
11 Nesrin Hilal Şanlı

DÜZCE
1 Neriman Birgül Hakan
2 Ali Şeker
3 Abdurrahman Oğuz

EDİRNE
1 Sedat Zımba
2 Halide Demirkapı
3 Mehmet Şerif Öner

ELAZIĞ
1 Orhan Demirbağ
2 Seyid Ali Yörükoğlu
3 Türkan Bingöl
4 İbrahim Bingöl

ERZİNCAN
1 Hasan Ulucan
2 Gülsüm Kaya

ERZURUM
1 Seher Akçınar Bayar
2 Kamil Aydın
3 Şiyar Arslan
4 Zeliha Dündar
5 Zahir Uzun
6 Zeyni Mete

ESKİŞEHİR
1 Işık Polat
2 Nurettin Aldemir
3 Fatma Curka
4 Abdulkadir Kabul
5 Mehmet Latif Çelebi
6 Nermin Kaya

GAZİANTEP
1 Mahmut Toğrul
2 Yurdusev Özsökmenler
3 Osman Demirci
4 Emine Akkuş Çiçek
5 Hasan Sarı
6 Berivan Özpolat
7 Sultan Bayındır
8 Dilek Büyükkaya
9 Salman Tulumlu
10 Yurdanur Mutlu
11 Cezayir Bozan
12 Umut Baran

GİRESUN
1 Filiz Çakır
2 Nalan Coşkun
3 Hüseyin Küçükaydın
4 Abdullah Erol

GÜMÜŞHANE
1 Hayati Günal
2 Derya Uysal

HAKKARİ
1 Selma Irmak
2 Nihat Akdoğan
3 Abdullah Zeydan

HATAY
1 Servet Kavukoğlu
2 Şükran Dağ
3 Kerem Nalbant
4 Bedi Duman
5 Ercüment Kimyon
6 Muhsine Taşan
7 Mehmet Oğur
8 Semire Buz
9 Özgür Aydın
10 Çetin Sakallı

IĞDIR
1 Mehmet Emin Adıyaman
2 Kıznaz Türkeli

ISPARTA
1 Bahadır Çopur
2 Hakan Ekin
3 Ömer Kartal
4 Fatma Sibel Melike

İSTANBUL 1.Bölge
1 Selahattin Demirtaş
2 Hüda Kaya
3 Turgut Öker
4 Serpil Kemalbay
5 Abdullah Alagöz
6 Arife Çınar
7 Orhan Atilla
8 Ferhat Öner
9 Hülya Avşar
10 Musa Piroğlu
11 Halime Yavuz
12 Murat Mıhçı
13 Sevgi Örünç
14 Sezin Uçar
15 Mustafa Taşdelen
16 Kübra Meltem Mollaoğlu
17 Bayram Yaşlı
18 Burcu Demirbaş
19 Muhittin Aslanboğa
20 Selda Karafazlı Kurşun
21 Dılşad Canbaz
22 Rıza Karaman
23 Hürriyet Özçelik
24 Mehmet Salih Taşdemir
25 Ayşegül Taşçı
26 Nurhan Yıldırım
27 Rumet Serhat
28 Metin Eroğlu
29 Birgün Asena Hizal
30 Aytekin Demir
31 Şadiye Kaçkar

İSTANBUL 2.Bölge
1 Celal Doğan
2 Filiz Kerestecioğlu
3 Sezai Temelli
4 Şerife Erbay
5 Zahit Mutlu
6 Nurten Ertuğrul
7 Saime Oğuzhan
8 Fırat Epözdemir
9 Gülsüm Ağaoğlu
10 Abdullah Baranuğurlu
11 Hülya Osmanağaolu
12 Eyüp Güneysen
13 Beste Kaplan
14 Mehmet Saltoğlu
15 Selda Çelik
16 Semra Türk
17 Salih Şahin
18 Musa Değirmenci
19 Feride Elçin
20 Hadi Boral
21 Turhan Arslan
22 Mehmet Erdoğan
23 Ebru Özdemir
24 Kurtuluş Sunal
25 Abdullah Tayboğan
26 Servet Güzel

İSTANBUL 3.Bölge
1 Pervin Buldan
2 Garo Paylan
3 Erdal Ataş
4 Ali Kenanoğlu
5 Emine Beyza Üstün
6 Ayşe Berktay
7 Abdulhakim Daş
8 Şefika Gürbüz
9 Cüneyt Caniş
10 Kadir Tunç
11 Safiye Akdağ
12 Erkan Metin
13 Elif Bulut
14 Yakup Mavzer
15 Süleyman Turgut
16 Zeki Korkmaz
17 Muazzez Töre
18 Abdulcelil Öztekin
19 Ceylan Yılmaz
20 Çetin Yılmaz
21 Sidar Duman
22 Mustafa Kızılkaya
23 Zehra Şahin Yeşil
24 Leyla Yıldız
25 Nuray Çakar
26 Kadri Görgü
27 Dilek Sultan Nayman
28 Gülsever Çetin
29 Ramazan İlhan
30 Servet Erçıktı
31 Dicle Aytuğ

İZMİR 1.Bölge
1 Ertuğrul Kürkçü
2 Mülkiye Birtane
3 Musa Altan
4 Semra Uzunok
5 Bayram Ercan
6 Derya Öz
7 Ömer Balkaş
8 Latife Canan Kaplan
9 Ahmet Önerge
10 Ayşe Erkek
11 Hanife Budak
12 Nevzat Alkan
13 Nihat Yıldırım

İZMİR 2.Bölge
1 Müslüm Doğan
2 Gülistan Kılıç Koçyiğit
3 Süleyman Gündüz
4 Eylem Yıldız
5 İbrahim Akın
6 Nazlı Masatçı
7 Cemal Bıçak
8 Hüseyin Az
9 Hediye Tekin
10 İmdat Ataş
11 Ülkü Yalçınkaya
12 Ayşe Özen
13 Hamdi Öztürk

KAHRAMANMARAŞ
1 Aziz Tunç
2 Ayşenur Vaizoğlu
3 Ali Gencer
4 Nuran İmir
5 Emre Genç
6 Meryem Yıldız
7 Kifayet Ceylan
8 Mehmet Serkan Öztürk

KARABÜK
1 Sadık Uçak
2 Zekiriya Yıldırım

KARAMAN
1 Sami Acar
2 Şadiye Yurtsever

KARS
1 Ayhan Bilgen
2 Şafak Özanli
3 Önder Fidanboy

KASTAMONU
1 Seçkin Kır
2 Yeter Polat
3 Zeynel Şentürk

KAYSERİ
1 Sultan Özcan
2 Galip Güler
3 Nuran Ergen
4 Mehmet Bayrak
5 Funda Temel
6 Güzel Özden
7 Tülay Kılınçdeniz
8 Fırat Altunoğlu
9 Faruk Okuyucu

KİLİS
1 Şahin İşpara
2 Bengidar Cengiz
3 Gülhan Akıncı

KIRIKKALE
1 Emine Nilüfer Ataman
2 Mehmet Boztemir
3 Maşallah Köysü

KIRKLARELİ
1 Onur Şahin
2 Ferdane Şevval Kızıl

KIRŞEHİR
1 Kasım Kısa
2 Hatice Sezgin

KOCAELİ
1 Ali Haydar Konca
2 Zakire Dündar Aydin
3 İbrahim Ergin
4 Sevda Özer
5 Hasan Sancar
6 Bedia Salhan
7 Ahmet Okuyucular
8 Ayten Yılmaz
9 Turan Yalçınkaya
10 Halide Ağma Encü
11 Sevgil Olan

KONYA
1 Hüseyin Özkan
2 Şaziye Şener
3 Kamuran Tekin
4 Serap Kaya
5 Adnan Seyhan
6 Hamide Kaya
7 Hüseyin Mertoğlu
8 Eylem Almaz
9 Mehmet Ulusoy
10 Nuriye Pervin Başer
11 Ahmet Erdoğan
12 Mustafa Yavaşoğlu
13 Adnan Karabulut
14 Tuna Kayalar

KÜTAHYA
1 Özcan Kılıç
2 İbrahim Uzen
3 Aysun Cerek
4 Beyhan Eroğlu Er

MALATYA
1 Kemal Bülbül
2 Perihan Yücekaya
3 Şemsettin Polat
4 Ebru Ergen Korkmaz
5 Abuzer Yavaş
6 İbrahim Tutaş

MANİSA
1 Mustafa Avcı
2 Yüksel Budak
3 Abidin Başboğa
4 Sema Sünbül
5 Ali Rıza Özmen
6 Ömer Taşkın
7 Hamit Barutçu
8 Aytekin Karapaça
9 Dilan Onuk

MARDİN
1 Mithat Sancar
2 Gülser Yıldırım
3 Erol Dora
4 Mehmet Ali Aslan
5 Enise Güneyli
6 Erol Gürel

MERSİN
1 Dengir Mir Fırat
2 Çilem Öz Küçükkeleş
3 Mehmet Alıç
4 İkram Vural
5 Ali Tanrıverdi
6 Pelin Kahiloğulları
7 Özlem Şen
8 Haluk Çeliktaş
9 Gülhan Özlü
10 Süleyman Eroğlu
11 Hülya Doğan

MUĞLA
1 Hürriyet Karadeniz
2 Mehmet Polat
3 Perihan Resuloğulları
4 Ayla Ableyla
5 Diba Yıldız
6 Mehmet Emin Gers

MUŞ
1 Burcu Çelik
2 Ahmet Yıldırım
3 Nimet Sezgin

NEVŞEHİR
1 Kevser Yalçın
2 İrfan Turan
3 Gülfer Keskin

NİĞDE
1 Hamza Özkan
2 İpek Ekrem
3 Selahattin Aras

ORDU
1 Nurettin İnce
2 Tülay Koçak
3 Fatime Akalın
4 Fatma Yalçınkaya
5 Osman Güngör

OSMANİYE
1 Hatice Betül Çelebi
2 Mehmet Atış
3 Abdulselam Kılıç
4 Latif Kaplan

RİZE
1 Turgay Köse
2 Mustafa Yıldız
3 Mevlüde Çelebi

SAKARYA
1 Neslin Gümüş
2 Dursun Yıldız
3 Ayşegül Altıntaş
4 Cumhur Atay
5 Müşerref Serap Yolcu
6 Figen Karataş
7 Ali Çoprak

SAMSUN
1 İlhan Cüre
2 Ümide Aysu
3 Sait Kocaman
4 Nuray Bedirkurum
5 Ahmet Çağın
6 Emre Sarı
7 Birsen Aydın
8 Abdurraman Karadeniz
9 Ramazan Çavdar

SİİRT
1 Kadri Yıldırım
2 Besime Konca
3 Fatih Dalgalı

SİNOP
1 Ayşegül Kafkas
2 Ayla Tokmak

ŞANLIURFA
1 Osman Baydemir
2 Dilek Öcalan
3 İbrahim Ayhan
4 Leyla Güven
5 Ziya Çalışkan
6 Feridun Yazar
7 Yusuf Geçgel
8 İbrahim Ovabeyli
9 Sevinç İzol
10 Hacire Aksoy
11 Yusuf Yetim
12 Gülcan Avcı

ŞIRNAK
1 Faysal Sarıyıldız
2 Leyla Birlik
3 Ferhat Encü
4 Aycan İrmez

SİVAS
1 Semra Temel
2 Aydın Murat Kelkit
3 Veli Yangın
4 Cevat Aktaş
5 Çiğdem Orhan

TEKİRDAĞ
1 Umut Işık
2 Şehnaz Kaya
3 Sadi Özdemir
4 Muhsin Koçak
5 Helin Kınay
6 Tufan Çavaş

TOKAT
1 Murat Toprak
2 İhsan Bayri
3 Satılmış Var
4 Gülcan Gümüş
5 Kadir Akkaya

TRABZON
1 Hüseyin Taka
2 Turan Çavuşoğlu
3 Tursun Baydar
4 Mehmet Mustafa Olcaytu
5 Müge Yamanyılmaz
6 Bülent Güngör

UŞAK
1 Cengiz Güven
2 Mehmet Acebek
3 Elif Şahsın Sırlıoğlu

VAN
1 FİGEN YÜKSEKDAĞ ŞENOĞLU
2 Lezgin Botan
3 Nadir Yıldırım
4 Tuğba Hezer
5 Adem Özcaner
6 Bedia Özgökçe
7 Lokman Ergun
8 Sevda Alkan

YALOVA
1 Cemil Elden
2 Songül Hacıoğlu Dağ

YOZGAT
1 Kerem İşler
2 Hatice Ücar
3 Şükrü Almaz
4 Halil Kesmez

ZONGULDAK
1 Filiz Stephenson
2 Metin Kılıç
3 Şaheste Salmanoğlu
4 Fahri Bozbaş
5 Bedirhan Güneş

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna