Yılbaşı Tatili Kaç Gün 2016
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » Yılbaşı Tatili Kaç Gün 2016

Yılbaşı Tatili Kaç Gün 2016

   

Yılbaşı Tatili Kaç Gün 2016

2016 Yılına girerken merak edilen sırulardan biri de Yılbaşı tatili kaç gün olacak sorusu. İşte 2016 Yılbaşı tatili kaç gün sorusunun cevabı ve detaylar.

2016 yılında yılbaşı Cuma günü'ne denk gelmektedir. Yani yılbaşı 1 Ocak 2016 Cuma günü kutlanılacak. Resmi yılbaşı tatili 2016 ise bir gün'dür.

Geçen Yılbaşı Tatili nasıl olmustu?

Yılbaşı tatili uzadı...Başbakan Davutoğlu'nun genelgesiyle tüm kamu kurumlarında çalışanlar 2 Ocak Cuma günü idari izinli sayılacak. Böylelikle haftasonu izniyle birlikte kamu paersoneli 4 gün izin yapmış olacak.
 

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN YILBAŞI ÖNLEMLERİ

İstanbul Valiliği, yılbaşı günü ve gecesini,  vatandaşların huzur ve güven içinde geçirmeleri ve mağdur olmadan ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilmeleri için bazı önlemler aldı.

En Güzel Yılbaşı Mesajları 2015 Sayfası İçin Tıklayın!
 

Valiliğin açıkladığı önlemler şöyle:

1. Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde, otogar ve toplu taşıma araçlarına ait istasyonlarda, kamuoyunun yoğun ilgisinin bulunduğu ve kutlamaların gerçekleştirildiği meydan ve alanlar ile eğlence yerlerinde, güvenlik birimlerimizce gerekli tüm emniyet tedbirleri alınacaktır.
 

2. Trafik ekiplerimiz tarafından ulaşım güvenliği konusunda vatandaşlarımıza yardımcı olmak üzere her türlü tedbir alınacaktır.
 

3. Belediye, Sağlık, Emniyet ve Jandarma personelince yılbaşı nedeniyle görevlerin aksamaması için her türlü tedbir alınarak, nöbet hizmetleri aksatılmadan yürütülecektir.
 

4. Belediye zabıta, gıda kontrol ve vergi denetim görevlileri ekipler halinde denetim ve kontrollerini sıklaştıracaklardır.
 

5. Sağlıkla ilgili konularda ve yangın tehlikelerine karşı gerekli tedbirler alınacak ve görevlendirilecek ekipler her an müdahaleye hazır vaziyette bulundurulacaktır.
 

6. Telefon arızaları ile elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca göreve hazır ekipler oluşturulacaktır.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna