YSK 2014 Cumhurbaşkanlığı Resmi Seçim Sonuçları
Ana Sayfa »Faydalı Bilgiler » Genel Bilgiler » YSK 2014 Cumhurbaşkanlığı Resmi Seçim Sonuçları

YSK 2014 Cumhurbaşkanlığı Resmi Seçim Sonuçları

   

YSK 2014 Cumhurbaşkanlığı Resmi Seçim Sonuçları

10 Ağustos 2014 Türkiye sandık başındaydı. 2014 Cumhurbaşkanlığı İl İl Seçim Sonuçları ne oldu? Cumhurbaşkanı kim oldu?  2014 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını sizler için bir araya getirdik. Malumunuz Türkiye Cumhuriyetindeki vatandaşlarımız ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçimi için sandığın yolunu tutarak oy kullandılar. İşte Cumhurbaşkanlığı seçimi 2014 sonuçları.

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına göre yeni Cumhurbaşkanı 28 Ağustos 2014 tarihinde Abdullah Gül'ün görevini devralacaktır.

Türkiye'de 3 aday 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını koymuştur.

Adalet ve Kalkınma Partisinin adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan".

Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'.

Halkların Demokratik Partisi adayı Selahattin Demirtaş'.10 Ağustos 2014 Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçlarına göre Recep Tayyip Erdoğan %51.8, Ekmeleddin İhsanoğlu %38.4, Selahattin Demirtaş %9.8 oy aldı.

10 Ağustos'ta gerçekleştirilen 12. Türkiye Cumhurbaşkanı'nın belirli olduğu resmi seçim sonuçlarına göre, 12. Cumhurbaşkanı, Türkiye Başbakan'ı Recep Tayyip Erdoğan oldu.
 

12. Cumhurbaşkanı ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan kimdir?

Aslen Rizeli olan Erdoğan, 1954'te İstanbul'da doğdu. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu fakülteden 1981 yılında mezun oldu. Siyasetin basamaklarını adım adım çıkan Erdoğan, Türkiye"nin 25. Başbakanı ve cumhurbaşkanlğı seçiminin en güçlü adayı olarak seçimi kazandı.
 

Halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9. seçim zaferi onu Çankaya Köşkü'ne taşıdı. İlk açıklamasında 'Millet iradesini ortaya koydu' dedi.
 

Halk, Cumhur'un başkanı olarak Tayyip Erdoğan'ı seçti, Erdoğan 5 yıl boyunca Çankaya Köşkü'nde görevi Abdullah Gül'den alacak.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna