Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı (AÖL Sonuçları)
Ana Sayfa »Eğitim » Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı (AÖL Sonuçları)

Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı (AÖL Sonuçları)

   

Açık Öğretim Lisesi Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı (AÖL Sonuçları)

2014 Açıköğretim Lisesi 1. Dönem Sınavı  04 05 Ocak tarihlerinde yapıldı. 4-5 Ocak 2014 Açık öğretim Lisesi Sınav Sonuçları açıklandı. İşte MEB Açık Öğretim Lise Sınav Sonuçları 2014 ( AÖL Sonuçları ) sorgulama ekranı, 4-5 ocak Açıköğretim Lisesi 1. Dönem Sınavı Soruları ile AÖL Sınavı hakkında detaylar...

4-5 ocak 2014 tarihinde yapılan Açıköğretim Lisesi 1. Dönem Sınav Sonuçları (AÖL Sonuçları) 17 şubat 2014 Pazartesi günü açıklandı. 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı 2. dönem yeni kayıt işlemleri 17-28 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacak.
 

2014 Açıköğretim Lisesi 1. Dönem Sınavı sonuçları aşağıdaki sorgulama ekranından sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz...

1)- Sınav Şekli ve Tarihi
Açık Öğretim Liseleri sınavları dönem sonlarında, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığının belirlediği okullarda, merkezi sistem sınavıyla çoktan seçmeli test yöntemiyle yapılmaktadır.


Sınavlarda;
a.
Her dersten 20 soru sorulmaktadır,
b. Her soru 4 seçeneklidir,
c. Her doğru cevabın değeri 5 puandır,
d. Sınavda başarılı olabilmeniz için 20 sorudan en az 9" una doğru cevap vererek
45 puan almanız gerekmektedir


2) Sınava Giriş Belgelerinin Alınması
a. Sınava Giriş Belgeniz www.aol.meb.gov.tr  adresinde yayınlanacaktır. Bu adresten alacağınız bilgisayar çıktısı ile sınava girilecektir.
b. Sınav Giriş Belgesini dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.

3) Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler
a.
Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı.
b. Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi.
c. Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı).
d. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir Kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.
e. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.
f. Size verilen cevap kâğıdının adınıza düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

4) Sınavların Değerlendirilmesi
Sınavlar bilgisayar ortamında değerlendirilir. Cevap kâğıtlarını okumak için düzenlenmiş optik okuyucular hatasız kodlanan cevapları değerlendirdiği için kodlama yaparken dikkatli olunuz.

Sınavlar yapıldıktan sonra, cevap kâğıtları Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığında optik okuyucularla okunmakta ve bilgisayar programı ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme programında aynı zamanda "Kopya Analiz Tekniği" kullanılmaktadır. Bu nedenle sınavınızın iptal edilmesi sonucu mağdur duruma düşmemeniz için sınav cevap kâğıdınızı kimseye göstermeyiniz. Kopya çekmeyiniz.

5) Sınav Sonuçlarının Duyurulması

Sınav sonuçları internet kanalıyla www.aol.meb.gov.tr  ve www.maol.meb.gov.tr  adresinden öğrencilere duyurulacaktır.

- Önemli Açıklamalar -
 

Değerli Öğrencilerimiz, Sınav Sonuçlarınızı Öğrenmeden Önce Aşağıdaki Açıklamaları Dikkatlice Okuyunuz!

1. Sınav sonuçlarına göre mezun olan öğrencilerimizin diplomaları Ekim ayı içerisinde koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.


2. Üniversitelere kayıt yaptıracak mezun öğrencilerimiz irtibat bürolarından (2011 yılı ve sonrasında Açık Öğretim Lisesine kayıt olanlar dosyasının bulunduğu Halk Eğitim Merkezinden, diğer öğrenciler işlemlerini yaptırdığı irtibat bürolarından) 22 Ağustos 2013 tarihinden sonra çıkma belgesi alabilirler(Başta yurt dışında okumak isteyen mezun durumdaki öğrencilerimiz olmak üzere, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne posta yoluyla başvurmak suretiyle, Çıkma belgesi talebinde bulunabilirler).


3. Mezun olduğunu bir kuruma belgelendirmek isteyenler, yine irtibat bürolarından (Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi müdürlüklerinden) ilgili makama, mezuniyet yazısı alabilirler.


4. Sınav sonuçlarına göre mezun olamayan ancak mezuniyetine çok az kredisi kalan 8 ve üzeri döneme sahip olanlar ek sınava (19-21 Ağustos tarihleri arasında) başvurabilirler.


5. Sınav sonuçlarına göre mezuniyet incelemesinde olan öğrencilerimizin irtibat bürolarında bulunan dosyaları Açık Öğretim Lisesi müdürlüğüne ulaştırılıp incelendikten sonra mezun konumuna gelecektir. Mezun konumuna gelen öğrenciler çıkma belgesi alabilirler.


6. Mezuniyet incelemesinde olan öğrencilerimizin dosyaları (belgeleri eksiksiz Açık Öğretim Lisesi dosya standartlarına uygun olarak) Halk Eğitim Merkezlerince (dosyaların bulunduğu Halk Eğitim Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi) en geç 27 Ağustos 2013'te Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünde olacak şekilde gönderilmelidir. Aksi taktirde bir üniversiteye kayıt yaptıracak veya ek sınava katılma durumunda olacak öğrencilerimiz mağduriyet yaşayacaktır.


7. Mezuniyet incelemesinde olan Öğrencilerin dosyalarının Açık Öğretim Lisesine ulaştırma sorumluluğu mevcut irtibat bürolarının (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) sorumluluğundadır. Dosyanın bir başka yerde olması sorumluluğu ortadan kaldırmaz. Dosyalar öğrenciye verilerek ulaştırılması istenmeyecek, PTT kargo ile gönderilecektir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna