2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Sorgulama Sayfası
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Sorgulama Sayfası

2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Sorgulama Sayfası

   

2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Sorgulama Sayfası

ÖSYM, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçları 'nı açıkladı. 4-5 Temmuz'da yapılan 2015 KPSS sonuçları 'nı aşağıdaki sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz. ÖSYM, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçları TC No ile sorgulayabilirsiniz. İşte KPSS Sonuçları sorgulama sayfası ve 4-5 Temmuz 2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı sonuçları hakkında ÖSYM'nin yaptığı açıklama.

2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile
Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınav Sonuçlarının Açıklanması


4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan 2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı (13 test, 500 soru) ile 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılan 2015 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (16 alan, 800 soru) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 18:35"te ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından;

2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Eğitim Bilimleri Testinin Temel Soru Kitapçığındaki 52.sorunun iptal edilmesine, Muhasebe Testinin Temel Soru Kitapçığındaki 5.sorunun “C” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine;
   
2015-ÖABT Sınavın"da ise; Coğrafya Öğretmenliği Testindeki 7. ve 18. soruların, Almanca Öğretmenliği Testindeki 9. ve 35. soruların, Fizik Öğretmenliği Testindeki 13. sorunun, İngilizce Öğretmenliği Testindeki 6. sorunun, Kimya Öğretmenliği Testindeki 42. sorunun, Rehber Öğretmenliği Testindeki 21. ve 29. soruların, Tarih Öğretmenliği Testindeki 21. sorunun, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testindeki 48. sorunun iptal edilmesine ve Coğrafya Öğretmenliği Testindeki 24. sorunun “D” olarak girilmiş olan cevabının “E” olarak, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testinde “A” olarak girilmiş olan 1. sorunun cevabının “B” olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.
   
Sınavın Coğrafya Öğretmenliği ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testlerinde yer alan bazı  sorulara iptal davası açılmış olması sebebiyle bu iki alanla ilgili değerlendirme işlemi idari yargı kararı sonrasında yapılacaktır.

2015 KPSS Sınav sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna