8.Sınıf 2.Dönem TEOG Sınav Soruları Ve Cevapları İndir
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 8.Sınıf 2.Dönem TEOG Sınav Soruları Ve Cevapları İndir

8.Sınıf 2.Dönem TEOG Sınav Soruları Ve Cevapları İndir

   

8.Sınıf 2.Dönem TEOG Sınav Soruları Ve Cevapları İndir

8. Sınıf 2.Dönem TEOG Merkezi ortak sınavı 29-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. 29/30 Nisan 2015 Tarihli 8.Sınıf 2.Dönem Ortak Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı MEB tarafından açıklandı. 2015 TEOG Soruları ve Cevapları aşağıdaki linklerden pdf formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye genelinde 8. sınıflar için düzenlediği 2015 ikinci dönem merkezi ortak sınavları soruları (Teog Soruları 2015 2.dönem) ile TEOG Merkezi ortak sınavı hakkında tüm detaylar...

Milli eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 8. Sınıf II. Dönem Ortak Sınavı soru ve cevapları (TEOG 8.Sınıf 2.dönem sınav soruları ve cevapları) açıklandı. Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve İngilizce Ortak Sınav Soru ve Cevaplarını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Sınavlar, öğrencilerin öğrenim gördükleri okullar ile yurt dışında KKTC ve MEB'e bağlı okulların bulunduğu, sınav için uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de aynı anda 970 sınav merkezinde 18 bin 349 okulda, yurtdışında 8 ülkede 16 merkezde yapıldı. Sınavlarda 1 milyon 282 bin 512 öğrencinin katılımı için hazırlık yapıldı.

Ortak sınavlarda, her ders için çoktan seçmeli 20 soru soruldu. Değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Sınavlarda, öğrencilere A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört farklı kitapçık verildi. Sınav süresi her ders için 40 dakika oldu.

MEB tarafından bu yıl birinci dönem gerçekleştirilen ortak sınavlarda ilk kez Musevi öğrencilere, ayrı bir müfredat kapsamında hazırlanan "din kültürü ve ahlak bilgisi" soruları yöneltilmişti. Bu dönemki ortak sınavlarda da din kültürü ve ahlak bilgisi testinde, "Yahudi Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar / İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar" ünitesinden aynı kazanımları ölçen 3 ortak soruya yer verildi.

Özel Ulus Musevi 1. Karma Ortaokulunun isteği üzerine hazırlanan din kültürü ve ahlak bilgisi sorularını, yalnızca bu okulun 8. sınıf öğrencileri yanıtladı. Diğer okullardaki musevi öğrenciler ise bu sorulardan geçen yıl olduğu gibi bu yıl da muaf tutuldu.

Mazeret sınavları 16-17 Mayıs'ta

TEOG Mazeret sınavları 16-17 Mayıs 2015'te gerçekleştirilecek. TEOG Sınav sonuçları ise Haziran 2015'te açıklanacak. Okul müdürlükleri mazeret sınavına girecek öğrencilerin bilgilerini en geç 5 Mayıs saat 17.00'ye kadar E-okul sistemine işleyecek. Mazeretleri E-okul sistemine işlenmeyen öğrenciler sınava alınmayacak. Sorumluluk okul müdürlerine ait olacak.

Türkçe Dersleri Sınav Soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın!

Matematik Dersleri Sınav Soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın!

Fen ve Tekneoloji Dersleri Sınav Soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın!

T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi Sınav Soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın!

Yabanci Dil Dersleri Sınav Soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın!

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersleri Sınav Soruları ve Cevapları İndirmek İçin Tıklayın!

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna