Melikşah Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Melikşah Üniversitesi hakkında bilgi

Melikşah Üniversitesi hakkında bilgi

   

Melikşah Üniversitesi hakkında bilgi

2009 yılında Kayseri"nin ilk vakıf üniversitesi olarak kurulan Melikşah Üniversitesi sosyal olanakları, eğitim verdiği bölümleri ve öğrencilerine sunduğu imkanlar ile her alanda çok iddaalı. Burç Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan ve 2009-2010 döneminde 8 bölümle eğitim ve öğretime başlayan Melikşah Üniversitesi, sunduğu kaliteli eğitimin yanı sıra sıcak ortamı ve sosyal imkanlarıyla da ön plana çıkarmaktadır. Araştıran, sorgulayan, çevreye ve hayata duyarlı, yaşadığı ülkenin kalkınmasında faydalı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Melikşah Üniversitesi genç bir üniversite olmanın verdiği dinamiklikle gelişimine devam etmektedir.
 
Anadolu"nun kültür ve doğa zenginliği anlamında en önemli kentlerinden birinde yer alan Melikşah Üniversitesi aynı zamanda Kayseri"nin bir sanayi kenti olması nedeniyle üniversite-sanayi işbirliğinin en ideal örneklerinden birini oluşturmaktadır.
 
Öğrencilerin başarılı işadamları ve sanayicilerle bir arada olmasını sağlayan Melikşah Üniversitesini tercih eden öğrenciler hayata daha hızlı hazırlanma şansını yakalamaktadır. Sunduğu eğitimin yanı sıra özel burs olanaklarıyla da öğrencilerin yanında olan Melikşah Üniversitesinde öğrencilere özel burslar kayıt yaptırdıkları bölümlerin yerleşme sıralarına göre vermektedir.Melikşah Üniversitesinde özel burs dışında öğretim süresi boyunca her akademik dönem sonunda yapılacak değerlendirmeye göre hazırlık sınıfı hariç üstün başarı gösteren öğrencilere, o dönemi izleyen öğretim yarıyılı için geçerli olmak üzere karşılıksız “Akademik Başarı Bursu”verilmektedir.
 
Melikşah Üniversitesi genç bir üniversite olmasına rağmen Erasmus programıyla çift diploma imkanı sunuyor. İngilitere"de Leeds Metropoliten ve East London Üniversiteleri ile anlaşmalı olan Melikşah Üniversitesi yaptığı çalışmalarla dünyada söz sahibi olmayı hedeflemektedir. Anlaşmalı olduğu yabancı üniversitelerin yanı sıra çift anadal ve yandal imkanları da sunan Melikşah Üniversitesi teknolojinin son imkanlarıyla donatılmış binalar, derslikleri ve akıllı kampüsüyle ön plana çıkmaktadır.
 
Son derece modern ve otomasyon sistemiyle donatılmış binalara sahip üniversitede derslikler ise 25-50 öğrenci kapasitelidir. Sosyal tesisler, çarşı, kafeteryalar, gezinti alanları ve açık spor sahaları, 700 kişilik konferans salonu, 450 araçlık kapalı ve açık otoparklar, kapalı spor salonu ve kütüphanenin de yer aldığı Melikşah Üniversitesi kampüsünde aynı zamanda kablosuz internet bağlantısı da bulunmaktadır.
 
Kayıt yaptıran her öğrenciye bir dizüstü bilgisayarın verildiği Melikşah Üniversitesinde başarılı öğrencilere ise iş garantisi vermektedir. Bölümünden mezun olanilk beş öğrenciye iş garantisinin verildiği üniversitede öğrenciler güçlü akademik kadro sayesinde kaliteli bir eğitim almaktadır.
 
Uluslararası alanda deneyimli ve seçkin üniversitelerde akademik derecelere sahip öğretim üyeleri bulunan Melikşah Üniversitesinde güçlü bir yabancı dil eğitimi verilmekte ve öğrencilere birden fazla yabancı dil öğrenme imkanı sunulmaktadır.
 
Melikşah Üniversitesinin hedefleri:
 
• Dünyada İlk 500 Üniversite içerisinde yer almak
 
• Kaliteli bir dil eğitimi
 
• Öğrencileri mezuniyet sonrasına hazırlama, kariyer imkanı sunmaktır.


MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

Mühendislik Mimarlık Fakültesi

• Bilgisayar Mühendisliği
 
• Makine Mühendisliği
 
• Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 
• Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
 
Fen Edebiyat Fakültesi

• Matematik
 
• İngiliz Dili Ve Edebiyatı
 
• Psikoloji
 
İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi

• İşletme
 
• Uluslararası Ticaret Ve İşletmecilik
 
• İktisat
 
Hukuk Fakültesi

• Hukuk
 
MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ YÜKSEKOKULLARI

• Yabancı Diller Yüksekokulu
 
MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ ADRESİ
 
Melikşah Üniversitesi 38280 Talas / Kayseri
 
Tel : 0352-207-73 00
 
Faks : 0352 207 73 49
 
www.meliksah.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna