Siirt Üniversitesi hakkında bilgi
Ana Sayfa »Eğitim » Üniversiteler » Siirt Üniversitesi hakkında bilgi

Siirt Üniversitesi hakkında bilgi

   

Siirt Üniversitesi hakkında bilgi

Siirt Üniversitesi, 1976 yılında Dicle Üniversitesine bağlı iki yıllık Eğitim Enstitüsü olarak kurulmuş, 1982 yılında Siirt Eğitim Yüksekokulu adı altında ön lisans programlar düzeyinde eğitime devam etmiştir. 1989- 1990 öğretim yılında bünyesinde lisans programları açılan Yüksekokul 1992 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi adını almıştır. Sınıf Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği programlarından çok sayıda başarılı öğrenci mezun etmiş olan fakülte, 29 Mayıs 2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazete"de yayımlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı yasayla Dicle Üniversitesinden ayrılarak Siirt Üniversitesi adını almıştır.


SİİRT ÜNİVERSİTESİ BARINMA VE BESLENME İMKANLARI

Kredili Yurtlar Kurumuna bağlı yurtların öğrenci barındırma kapasitesi 420 kız ve 420 erkek olmak üzere 840 öğrencidir. Odalar ranza sistemi ile kurulu ve 6 kişilik olarak düzenlenmiştir. Ayrıca zemin katta çamaşır kurutma yeri, sığınak, mescit, her kata çalışma salonu ve her koridorda lavabo-banyo duş yerleri mevcuttur. Yurtta lokanta, kantin, internet cafe ve bilardo salonu gibi sosyal alanlarda bulunmaktadır.
 
Ayrıca, Eruh Meslek Yüksekokulu öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 60 yatak kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır. Öğrenciler öğle ve akşam yemekleri, geniş ve ferah yemekhanelerde yetişmiş aşçı ve personeller tarafından sağlıklı ve dengeli bir şekilde sunulmaktadır. Ayrıca üniversite bünyesinde bulunan kantin ve kafeteryalarla öğrencilerin beslenme ihtiyaçları karşılanmaktadır. Üniversite fakülte ve yüksekokullarında öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere beslenme bursu verilmektedir. Öğrenciler ders dışı serbest zamanlarını kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerle değerlendirebilmekte ve bu amaçla kurulmuş çeşitli öğrenci topluluklarının etkinliklerine aktif olarak katılmaktadırlar.
 
SİİRT ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELERİ

• Eğitim Fakültesi
 
• Fen Edebiyat Fakültesi
 
• Mühendislik Mimarlık Fakültesi
 
• İlahiyat Fakültesi
 
• Ziraat Fakültesi
 
• İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 
SİİRT ÜNİVERSİTESİ YÜKSEKOKULLARI

• Siirt Sağlık Yüksekokulu
 
SİİRT ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI

• Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
 
• Siirt Meslek Yüksekokulu
 
• Kurtalan Meslek Yüksekokulu
 
• Eruh Yüksekokulu
 
SİİRT ÜNİVERSİTESİ ADRESİ

Siirt Üniversitesi Güreş Cad. 56100 SİİRT
 
Tel : 0484 223 12 24 – 223 17 39 – 224 11
 
Faks : 0484 223 66 31
 
www.siirt.edu.tr

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna