2014 TEOG Sınav Soruları Ve Cevapları İndir
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2014 TEOG Sınav Soruları Ve Cevapları İndir

2014 TEOG Sınav Soruları Ve Cevapları İndir

   

2014 TEOG Sınav Soruları Ve Cevapları İndir

8. Sınıf 1.Dönem TEOG Merkezi ortak sınavı 26-27 Kasım 2014 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. 26/27 Kasım 2014 Tarihli 8.Sınıf I.Dönem Ortak Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı MEB tarafından açıklandı. 2014 TEOG Soruları ve Cevapları aşağıdaki linklerden pdf formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye genelinde 8. sınıflar için düzenlediği 2014 birinci dönem merkezi ortak sınavları soruları (Teog Soruları 2014 1.dönem) ile TEOG Merkezi ortak sınavı hakkında tüm detaylar...

Birinci dönemin ortak sınavları, 26-27 Kasım'da tüm ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarla, yurt dışında ise KKTC ve bakanlığa bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de başladı. Sınavlar saat 12.00'de tamamlanmış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB ), yapılan yazılı açıklamada, ortaokul 8. sınıflar 1. dönem ortak sınavlarının 26 Kasım'da Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 27 Kasım'da ise fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden gerçekleştirildiği hatırlatıldı.

Sonuçlar ocakta bekleniyor
 
Sınava girenler rahat bir nefes alırken, girmeyenler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, TEOG kapsamında mazeret sınavları yapılacak. 13-14 Aralık"taki mazeret sınavlarına girmek için öğrencilerin, sınava girmeme gerekçesini belgelemesi gerekecek. Mazeret sınavları öğrencilerin kendi okulları dışında, bakanlık tarafından belirlenecek bir okulda ve hafta sonu yapılacak. Ortak sınav sonuçlarının, ocak ayı içinde açıklanması bekleniyor.
 
Teog İkinci dönem sınavları Nisan ayında
 
Ortaokul 8"inci sınıf öğrencileri, ilk dönemi atlattıktan sonra ikinci dönem sınavlarına hazırlanacak. İkinci dönem TEOG ortak sınavları 29-30 Nisan"da, mazeret sınavları ise 16-17 Mayıs"ta düzenlenecek. İkinci dönem ortak sınavlarında öğrenciler, 2014-2015 eğitim öğretim yılının başladığı tarihten itibaren, sınav gününe kadar işlenen konulardan sorumlu olacak. İkinci dönem sınavları iki gün boyunca 09.00"da başlayıp 12.00"de sona erecek.
 

8.Sınıflar 1. Dönem Ortak Sınavları Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarı


DERSLER KİTAPÇIKLAR

Türkçe : A Kitapçığı   B Kitapçığı   C Kitapçığı   D Kitapçığı    Görme Engelliler

Matematik : A Kitapçığı  B Kitapçığı  C Kitapçığı  D Kitapçığı  Görme Engelliler

Din Kültürü : A Kitapçığı  B Kitapçığı  C Kitapçığı  D Kitapçığı   Görme Engelliler

Fen ve Teknoloji : A Kitapçığı  B Kitapçığı  C Kitapçığı  D Kitapçığı 
Görme Engelliler

İnkilap Tarihi :  A Kitapçığı  B Kitapçığı  C Kitapçığı  D Kitapçığı
Görme Engelliler


İngilizce :  A Kitapçığı   B Kitapçığı  C Kitapçığı  D Kitapçığı 
Görme Engelliler


Almanca : A Kitapçığı  B Kitapçığı  C Kitağçığı  D Kitapçığı 
Görme Engelliler

Fransızca : A Kitapçı  B Kitapçığı  C Kitapçığı  D Kitapçığı Görme Engelliler

İtalyanca : A Kitapçığı  B Kitapçığı  C Kitapçığı   D Kitapçığı

Musevilik  : A Kitapçığı B Kitapçığı  C Kitapçığı    D Kitapçığı

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna