Kar Tatili Olan İller son dakika
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » Kar Tatili Olan İller son dakika

Kar Tatili Olan İller son dakika

   

Kar Tatili Olan İller son dakika

Kar yurtta etkisini gösterdi. Birçok İlde kar yağışı hayatı felç etti. Peki 3 Aralık 2015 hangi İllerde okullar tatil edildi. Yani okulların tatil edildiği il, ilçeler hangileri ve kaç gün tatil edildi? İşte kar tatili olan iller son dakika haberleri.

Birçok il ve ilçede yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı eğitime ara verildi.

Yurt genelinde okulların tatil edildiği iller şöyle...

BİTLİS'TE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bitlis"te dün akşamdan beri yağan kar nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde kar yağışının etkili olduğu belirtildi. Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için Bitlis merkez, Tatvan, Mutki ve Güroymak ilçeleri ile bağlı köylerde okulların bir gün tatil edildiği kaydedildi.

Öte yandan, kar yağışı nedeniyle gerek İl Özel İdaresi gerek Bitlis Belediyesi gerekse Karayolları ekipleri, yolları kardan temizleme çalışmaları yapıyorlar.

Kar kalınlığının yarım metreyi geçtiği kentte, çok sayıda köy yolu ise ulaşıma kapandı.  

BOLU'DA DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bolu'da yoğun kar yağışı dev ederken kar yağışı eğitim-öğretim hayatını da aksattı.

Bolu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz merkezi ve bazı ilçelerimizde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle;öğrencilerimizin sağlık ve ulaşım imkânları göz önünde bulundurularak Bolu Merkez, Gerede ve Yeniçağa ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile özel öğretim kurumlarında 3 Aralık 2015 Perşembe Günü 1 (bir) gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi, ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle de İl genelindeki kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile memurların 3 Aralık Perşembe Günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılması uygun görülmüştür" denildi.

ERCİŞ"TE OKULLAR BİR GÜN TATİL EDİLDİ

Van'ın Erciş ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süre ile ara verildi.
İlçe genelinde akşam saatlerinden itibaren başlayan ve aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı ve tipi, hayatı olumsuz etkiliyor. Sabah saatlerinde Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe genelindeki okullarda eğitime bir gün süre ile ara verilmesini kararlaştırdı. İlçede eğitime cuma gününden itibaren devam edileceği bildirildi.

AZDAVAY'DA TAŞIMALI EĞİTİME 1 GÜN KAR TATİLİ

Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim ve öğretim gören öğrencilere bir gün tatil edildi.

Yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü Azdavay'da, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla, taşımalı eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

MALAZGİRT"TE KAR TATİLİ

Muş"un Malazgirt ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.
Sabah erken saatlerde etkisini göstermeye başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Hayatı durma noktasına getiren kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime de bir günlük ara verildi. Okulların tatil olduğunu bilmeyerek okula giden öğrenciler, aldıkları haberin ardından tekrar evlerinin yolunu tuttular.
Karayolları ve Malazgirt Belediyesi ekipleri, kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

KARABÜK'TE İKİ İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Karabük'te etkisini sürdüren kar yağışı sonrası, 3 ilçede okullar tatil edildi.
Ovacık, Eskipazar ve Safranbolu ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle Perşembe günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği açıklandı.

Ovacık'ta spor lisesi dışındaki ilk ve orta dereceli okullar ile Eskipazar ilçesindeki tüm okullar, kar yağışı nedeniyle yarın tatil edildi.

ÇANAKKALE'NİN YENİCE VE ÇAN İLÇELERİNDE OKULLAR TATİL

Çanakkale'nin Yenice ve Çan İlçesi'nde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Meteorolojinin uyarısının ardından bugün sabah saatlerinden itibaren özellikle kentin yüksek kesimli ilçelerinde kar yağışı etkili olmaya başladı. Sabahın ilk saatlerinde Yenice İlçesi'ne düşen kar, sokak ve caddelerin beyaza bürüdü. Bunun üzerine ilçede eğitime bir günlüğüne ara verildi. Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle; ilçemizde bulunan okullarımızın çoğunluğunun taşımalı kapsamında olması sonucu olumsuz bir durum yaşanmaması için, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir" denildi. Çan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada da ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün için ara verildiği duyuruldu.

DENİZLİ'DE İKİ İLÇEDE OKULLAR TATİL

Denizli'nin Çameli ile Güney ilçelerindeki ilk ve orta okullar ile liseler kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildi. Kent merkezi bugün güne karla karışık yağmurla uyandı. Yüksek kesimlerdeki bazı ilçelerde ise kar yağışı etkili olmaya başladı. Kar yağışıyla birlikte soğuk hava nedeniyle Çameli ile Güney ilçelerindeki ilk ve orta okullar ile liseler, bugün tatil edildi. Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, "Meteorolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İki ilçemiz dışındaki ilçelerde okulların tatil edilmesi şu anda gündemde yok. Eğitimi aksatacak bir durum söz konusu değil" dedi. Öte yandan Denizli- Antalya karayolunun Cankurtaran Mevkii'ndeki rampaya araçların zincirsiz çıkmasına izin verilmediği belirtildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi olası bir kar felaketine karşı kriz masası oluşturdu. Belli bölgelerde önlem alan belediye ekiplerinin karla mücadeleye hazır olduğu açıklandı.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna