TEOG Yerleştirme Sonuçları 2016 Sorgulama Ekranı
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » TEOG Yerleştirme Sonuçları 2016 Sorgulama Ekranı

TEOG Yerleştirme Sonuçları 2016 Sorgulama Ekranı

   

TEOG Yerleştirme Sonuçları 2016 Sorgulama Ekranı

TEOG Tercih Sonuçları belli oldu. (www.meb.gov.tr) Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı, 8.Sınıf TEOG Sınav Sonuçları (liselere yerleştirme sonuçlarını) açıkladı. TEOG Yerleştirme Sonuçları 2016 aşağıdaki e okul (e-okul.meb.gov.tr) sorgulama panelinden TC Kimlik No ve doğum tarihiniz ile öğrenebilirsiniz. İşte TEOG Merkezi Ortak Sınav Sonuçları sorgulama ekranı ile TEOG sınavı hakkında detaylar...
 

TEOG lise yerleştirme tercihleri sona erdi. Anadolu , Fen ve Meslek liseleri arasında puan ve yüzdelik dilimine göre tercih yapan 8.sınıf öğrencileri hangi liseye yerleşeceğini şimdiden merak etmeye başladı.

Tercih işlemleri yapan öğrenciler için 11 Ağustos 2016 tarihinde yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklandı. Yerleştirmeye esas 1'inci nakil tercih başvuruları, 15-19 Ağustos, 2'nci nakil başvuruları 22-26 Ağustos´ta, 3'üncü nakil başvuruları 29 Ağustos- 2 Eylül tarihlerinde yapılacak.


TEOG LİSE NAKİLLERİ NASIL YAPILACAK?

TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek.

Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek. Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna