2014 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 2014 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2014 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

   

2014 ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM, 2014 ÖSYS yerleştirme Sonuçları açıklandı. ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Sonuçları 2014 bu sayfadan öğrenebilirsiniz.ÖSYM Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 2014-ÖSYS yerleştirme sonuçları işlemlerinin tamamlandığı açıklandı. İşte Ösym Başkanlığının yaptığı açıklama ile 2014-ÖSYS Yerleştirme Sonuçları sorgulama ekranı...

2014-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 23 Mart 2014 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 14-15-21-22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2014-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları, 23 Temmuz 2014 tarihinde saat 17:45"den itibaren ÖSYM'nin İnternet adresinden açıklandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını aşağıdaki sorgulama ekranından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.
 

2014-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.
 

Bir yükseköğretim programına yerleşen tüm adaylara başarılı bir üniversite hayatı dileriz.
 

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
 

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve yükseköğretim programlarına yerleştirmede oluşan en küçük ve en büyük puan bilgilerine aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.

2014-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler
En Küçük ve En Büyük Puanlar (Tablo-3A)
En Küçük ve En Büyük Puanlar (Tablo-3B)
En Küçük ve En Büyük Puanlar (Tablo-4)

 

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna