1.Dönem TEOG Sonuçları 2016 Sorgulama Ekranı
Ana Sayfa »Eğitim » Eğitim Haberleri » 1.Dönem TEOG Sonuçları 2016 Sorgulama Ekranı

1.Dönem TEOG Sonuçları 2016 Sorgulama Ekranı

   

1.Dönem TEOG Sonuçları 2016 Sorgulama Ekranı

www.meb.gov.tr Milli Eğitim Bakanlığı, 8. sınıf TEOG Merkezi ortak sınavı 25-26 Kasım 2015 ve 12-13 Aralık 2015'te yapıldı. 8.Sınıf TEOG Sınav Sonuçları, birinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları MEB tarafından açıklandı. TEOG Sonuçları aşağıdaki e okul (e-okul.meb.gov.tr) sorgulama sayfasından TC Kimlik No ve okul numaranız ile öğrenebilirsiniz. İşte 2016 Merkezi Ortak Sınav Sonuçları sorgulama ekranı ile TEOG sınavı hakkında MEB'in yaptığı açıklama...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında, 8'inci sınıf öğrencilerinin girdiği birinci dönem merkezi ortak sınavların sonuçları açıklandı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, TEOG sistemi kapsamında birinci döneme ait ortak sınavların 25-26 Kasım'da gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Bakanlığın her yıl sınav takvimini ilan ederken öğrenci, öğretmen ve okul idaresince yapılması gereken iş ve işlemlerin zamanında gerçekleşmesini öngördüğü belirtilen açıklamada, sınav sorularına yönelik itirazların hukuka uygun bir biçimde değerlendirilmesi için gerekli başvuru ve yargı sürecinin dikkate alındığı ifade edildi.

Türkiye genelinde ve yurt dışındaki 14 merkezde gerçekleştirilen sınavlara ilişkin sonuçlar, bugün saat 19.00 itibarıyla e- okul sistemine aktarılmıştır. Sonuçların tüm öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diler, süreçte katkısı olan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ederiz.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna