Belçim Bilgin kimdir hayatı hakkında bilgi
Ana Sayfa »Biyografi » Belçim Bilgin kimdir hayatı hakkında bilgi

Belçim Bilgin kimdir hayatı hakkında bilgi

   

Belçim Bilgin kimdir hayatı hakkında bilgi

Belçim Bilgin kimdir? Ünlü Türk dizi ve sinema oyuncusu Belçim Bilgin nereli ve Belçim Bilgin kaç yaşında? Belçim Bilgin boyu, kilosu, dizileri, filmleri, instagram hesabı, eşi, sevgilisi, çocuğu varmı vb. hakkında tüm detayları bu sayfada derledik. İşte Belçim Bilgin vikipedi (Belçim Bilgin hayatı) hakkında tüm ayrıntılar.

Belçim Bilgin, 31 Ocak 1983 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Bir erkek kardeşi vardır. Belçim Bilgin, Şeyh Said İsyanı'nı başlatan Şeyh Said'in torunudur. Kendi ifadesine göre ise Şeyh Said, babasının dedesinin büyük ağabeyidir. Belçim adı “çimen yaprağı” anlamına gelmektedir. Belçin Bilgin boyu 1.70 m olup 56 kg civarındadır. Doğal saç rengi kahverengi, göz rengi ise açık kahverengi'dir.

Küçüklükten beri oyuncu olacağını söyleyenlerden birisi olduğunu belirten başarılı ve güzel oyuncu Belçim Bilgin tiyatroya bu yıllarda bağlandı. İlkokulu Ankara'da Salih Alptekin İlkokulu'nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun'a taşındılar. Ortaokulun son yılı ve lise yıllarını Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nin sosyal ortamında geçirerek 2001'de Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nden mezun oldu.

2002 yılında Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde okumaya başladı. Bu sıralarda lise yıllarından beri tiyatrocu olmak isteyen Belçim Bilgin, bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan'la tanıştı. Yılmaz Erdoğan'ın ders verdiği Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) Workshop'lara katıldı. Bu olaydan sonra “Sıfır Kilometre” adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris'e yerleşti. Paris'de iki sene kalan Belçim “Dol” adlı filmde de rol aldı. 2006 yılında Türkiye'ye döndü. 2006 yılında Yılmaz Erdoğan'la evlendi.

Iraklı Kürt yönetmen Hiner Saleem'in filmi 'Sıfır Kilometre'de başrol oynayan Belçim Bilgin, Cannes Film Festivali'ne katıldı.

2011 yılında Yusuf Pirhasan'ın yönettiği “Kurtuluş Son Durak” adlı filmde oynadı. Filmde Belçim Bilgin ile birlikte Demet Akbağ, Asuman Dabak, Ayten Soykök, Nihal Yalçın, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Mete Horozoğlu ve Yavuz Bingöl de rol aldı.

Belçim Bilgin, kadın iletişim ve araştırma derneği olan “Uçan Süpürge” ile çocuk evliliğinin önlenmesi için çalışmalarda bulundu. Birçok kente giderek bu konuda bilinçlendirme toplantılarına katıldı.

Belçim Bilgin, 10 Ağustos 2006 tarihinde Yılmaz Erdoğan ile evlendi. Rodin Nazım (d.2010) adında bir oğlu ve Yılmaz Erdoğan'ın ilk evliliğinden olma Berfin adında kızı olmak üzere iki çocuğu vardır. Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan çifti çocukları ile birlikte 2014 şubatında Amerika'ya taşındı ve Beverly Hills'e yerleşti.

Belçin Bilgin nereli

Belçim Bilgin 'Kördüğüm' Dizisinden Ayrıldığını Duyurdu
Yılmaz Erdoğan'ın eşi Belçim Bilgin Erdoğan, FOX TV ekranlarında yayınlanan 'Kördüğüm' dizisinden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurdu.

İşte Belçim Bilgin'in o açıklaması;
'Herşey böyle başlamıştı' diye başlayan bir veda, aslında belki de baslangıç mesajı yazmıştı çok sevdiğim dostum; gerçekten de öyle... bir sürü hayalle yollara düşüp, İtalya da tanışmıştık Naz'la ve tam da böyle başlamıştı her şey. Güzel bir havada, bir top İtalyan dondurması en lezzetlisinden, yeni bir hayata nefes vermenin inanılmaz heyecanı! Ama işler düşlediğimiz gibi gitmedi ve Naz'ın hikayesi beni de birlikte calıştığım yaratıcı ekibimizi de mutlu etmeyen bir 'kördüğüm'e döndü, biz de zorlamadan birbirimize karşı sevgi ve saygı çerçevesinde bu proje özelinde veda etmeye karar verdik. Size, kendime, iş arkadaşlarıma, işime olan saygım esastır. En kısa zamanda başka projelerle karşınıza çıkmak için sabırsızlanıyorum. Sizi çok özleyeceğim, sevgilerimle, saygılarımla!..

Belçim Bilgin Erdoğan hosteslerle arkadaş oldu

Belçim Bilgin Erdoğan hosteslerle arkadaş oldu
Kariyerine İngiltere'nin başkenti Londra'da devam etme kararı alan Belçim Bilgin Erdoğan hosterslerle arkadaş oldu.

Bir ayağı İstanbul'da bir ayağı Londra'da olan ünlü oyuncu önceki gün Instagram hesabından uçaktaki kabin ekibi ile çektirdiği özçekimi paylaştı.

Belçim Erdoğan, fotoğrafın altına "Sizi çok seviyorum. Uça uça arkadaş olduk" notunu yazdı.


Belçin Bilgin Filmleri ve Dizileri
2016 - Ports of Call (Yvette Ketabdar) (Sinema Filmi)
2016 - Backstabbing for Beginners (Sinema Filmi)
2015 - 2016 -Kördüğüm (Naz)(TV Dizisi)
2015 - Annemin Yarası (Sinema Filmi)
2014 - Çalsın Sazlar (Sinema Filmi)
2014 - Sadece Sen
2013 - Kelebeğin Rüyası
2012 - Sessiz
2012 - Gergedan Mevsimi
2011 - Kurtuluş Son Durak
2011 - Keşanlı Ali Destanı
2011 - Aşk Tesadüfleri Sever
2009 - Güldünya
2008-2009 - Yol Arkadaşım
2008 - Güz Sancısı
2007 - Dol
2006 - Hatırla Sevgili
2005 - Sıfır Kilometre

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna