Teyfur Erdoğdu kimdir
Ana Sayfa »Biyografi » Teyfur Erdoğdu kimdir

Teyfur Erdoğdu kimdir

   

Teyfur Erdoğdu kimdir

Teyfur Erdoğdu kimdir ve Teyfur Erdoğdu nereli? Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç Dr. Teyfur Erdoğdu vikipedi, Teyfur Erdoğdu kitapları ile hakkında tüm ayrıntıları bu sayfada derledik. İşte detaylar.

Teyfur Erdoğdu 17 Nisan 1970 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan üniversitesi Mimarlık ve İstanbul üniversitesi Kamu Yonetimi'nden mezun oldu. İstanbul üniversitesi'nde Siyaset Bilimi yüksek lisansı ve Hacettepe Üniversitesi'nde Tarih doktorası yaptı. 1993-1999 arası Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1999-2000 yıllannda Alman devlet bursu ile 2 sene Otto Friedrich Bamberg üniversitesi'nde (Almanya); 2001 Hazel E. Heughan bursu ile 1 sene Edinburgh Üniversitesi'nde (İskoçya) ve 2000-2006 yıllarında Aix Marseille Üniversitesi'nde (Fransa) misafir olarak akademik ve bilimsel faaliyetlerde bulundu. 2006 yılından bu yana Yıldız Teknik üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Fransızca'dan çevirdiği S çizgi romanı Yapı Kredi Yayınlarından yayımlandı.

Türk devlet yapısı, devlet-toplum ve birey ilişkileri, tarihyazıcılığı, mimarlık ve estetiğe yönelik monografik, etimolojik, alfabetik ve kavramsal çalışmalar yaptı. Tarih ve siyaset bilimine dair birçok bilimsel ve popüler çalışması muhtelif yerlerde yayımlandı.

ATATÜRK SİLÜETİNİ GÖRMEYE GİTMEK HASTALIK
Programın bir bölümünde, Teyfur Erdoğdu'nun insanların kendilerini komplo teorilerine fazla kaptırmasını "hastalık" olarak nitelendirdi ve şunları ekledi: "Paradolia denen bir hastalık var. Bu nedir? Bulutları Hz. İsa'ya ya da Allah'ın ismine benzetmek. Domates'i kesince içinden Haç ya da Allah yazısının çıkması.. Türkiye'de insanlar Ayvalık'a gidiyorlar. Bir dağ var. O dağın silüeti Mustafa Kemal Atatürk'ü andırıyormuş.. Turlar düzenliyorlar.. Bu bir psikolojik hastalık."

Teyfur Erdoğdu Kitapları:
Tarih İçin Metodoloji
Cogito Sayı: 73 Tarihyazıcılığı
Tetikçi 1
Tetikçi 2
Tetikçi 3
Tetikçi 4
Okko 2 - Toprak Devri
Okko 3: Hava Devri
Okko 4 - Ateş Devri

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna