Özge Özpirinçci kimdir hayatı
Ana Sayfa »Biyografi » Özge Özpirinçci kimdir hayatı

Özge Özpirinçci kimdir hayatı

   

Özge Özpirinçci kimdir hayatı

Özge Özpirinçci kimdir? Ünlü Türk reklam ve dizi oyuncusu Özge Özpirinçci nereli ve Özge Özpirinçci kaç yaşında? Özge Özpirinçci boyu, kilosu, dizileri, filmleri, instagram hesabı, eşi, çocuğu varmı vb. hakkında tüm detayları bu sayfada derledik. İşte Özge Özpirinçci vikipedi (Özge Özpirinçci hayatı) hakkında tüm ayrıntılar.

Ekranların sevilen yüzlerinden ünlü Türk reklam ve dizi oyuncusu Özge Özpirinçci 1 Nisan 1986 tarihinde, İstanbul'da dünyaya geldi. Özge Özpirinçci Boyu 160 cm olup 51 kg civarındadır. Doğal saç rengi Kahverengi, göz rengi ise yine Kahverengi'dir. İnstagram hesabı instagram.com/ozpirincci/'dir.

Kavak Yelleri, Melekler Korusun, Cesaretin Varmı Aşka, Aşk Yeniden gibi dizileri ile tanınan ünlü oyuncu Özge Özpirinçci İlkokul ve ortaokulu İstanbul'da okuduktan sonra  lise eğitimi için AFS (Öğrenci Değişimi) programı ile bir yıllığına gittiği A.B.D'yi tercih etti.

Sabancı Üniversitesi'ni kazanan ve bu üniversitede Yönetim Bilimleri okuyan Özpirinçci, 2008 yılında mezun oldu. 2007-2008 yılları arasında, Cesaretin Var Mı Aşka adlı T.V. dizisinde Ebru karakterini canlandıran genç oyuncu, Eti Browni, Cornetto ve Coca-Cola gibi tanınmış firmaların reklamlarında rol aldı.

Şirin yüzü ve sempatik oyunculuğu ile iyi iş çıkaran genç oyuncu Özge Özpirinçci, Kanal D'nin beğenilen gençlik dizisi Kavak Yelleri'nde, 2008-2009 yılları arasında kanser hastası olan Ada adlı karakteri canlandırdı. Kavak Yelleri"nin ardından, Show TV'de yayınlanmakta olan Melekler Korusun adlı dizide İpek Taşkır karakterini canlandırdan Özpiriçci, bu rolle ilk defa başrol oyuncu olarak bir yapımda yer alma fırsatını yakaladı.

Özge Özpirinçci kimdir Başarılı oyuncunun yer aldığı ilk sinema filmi, Zülfü Livaneli'nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği Veda oldu. Mustafa Kemal ATATÜRK"ün hayatının anlatıldığı filmde genç oyuncu, Fikriye Hanım"ı canlandırdı.

2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı'nın yaptığı “Anadolu Kartalları” adlı sinema filminde Özge Özpirinçci, Engin Altan Düzyatan, Şevket Çoruh, Ekin Türkmen, İsmail Filiz, Hande Subaşı, Çağatay Ulusoy, İlhan Şeşen, Alpay Kemal Atalan ile birlikte oynamıştır. Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer'i canlandırdı.

12 Nisan 2013 tarihinde Engin Altan Düzyatan ile nişanlandı, ancak 2013 yılında karşılıklı karar vererek ayrılmışlardır.

2015 yılında "Aşk Yeniden" adlı dizide Özge Özpirinçci, başrollerini Buğra Gülsoy, Mert Öcal ve Didem Soydan ile paylaştı.

Özge Özpirinçci Röportajı


Özge Özpirinçci Dizileri ve Filmleri  :
2015 - Aşk Yeniden (dizi)
2013-2014 - Aramızda Kalsın (dizi)
2013 - Tatar Ramazan(dizi)
2012 - Kayıp (sinema)
2012 - Ağır Roman Yeni Dünya (dizi)
2011-2012 - Al Yazmalım (dizi)
2011 - Anadolu Kartalları (sinema)
2010-2010 - Deli Saraylı (dizi)
2010 - Veda (sinema)
2008-2010 - Melekler Korusun (dizi)
2008-2009 - Kavak Yelleri (dizi)
2007-2008 - Cesaretin Var Mı Aşka (dizi)

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna