Beren Saat kimdir nerelidir
Ana Sayfa »Biyografi » Beren Saat kimdir nerelidir

Beren Saat kimdir nerelidir

   

Beren Saat kimdir nerelidir

Ünlü Türk sinema ve dizi oyuncusu Beren Saat kimdir, Beren saat nereli ve kaç yaşında? İşte Beren Saat filmleri, boyu, kiminle evli kısacası Beren Saat hayatı hakkında tüm merak ettikleriniz.

Hatırla Sevgili, Aşk-ı Memnu, Fatmagül'ün Suçu Ne ve İntikam gibi reyting rekortmeni dizilerdeki oyunculuğu ile akıllara kazınan Türk sinema ve dizi oyuncusu Beren Saat 26 Şubat 1984 tarihinde Ankara'da doğdu. Babası Hüseyin Avni Saat, annesi emekli öğretmen Ayla Saat’dir. Kendisinden 5 yaş büyük Cem adında abisi vardır. Beren Saat'in boyu 1.64 cm'dir. Ünlü oyuncunun Burcu Balık'tır.

Beren Saat, İlk ve orta dereceli öğrenimini Ted Ankara Koleji’nde tamamladı. TED Ankara Koleji'nde okurken müzikallerde yer aldı.

Başarılı bir öğrenci olan Saat, Başkent Üniversitesi'nde işletme okumaya başladı. Bölümden memnun kalmadığını o zamanki sevgilisi Efe Güray'a anlattı ve onun desteğiyle Türkiye'nin Yıldızları adlı yarışmaya katıldı. Yarışmayı ikinci tamamladı. Yarışmayı düzenleyen ekip arasında bulunan yönetmen Tomris Giritlioğlu’nun kardeşi, Beren Saat'’in yeteneklerinden kardeşine bahsetti ve böylece Beren Saat için şöhretin kapıları aralanmış oldu.
 

2004'te, Nazif Tunç ve Ümit Efekan'ın birlikte yönettikleri Aşkımızda Ölüm Var isimli yapımda Ece Uslu'nun canlandırdığı Pervin karakterinin kardeşi, Nermin'i oynadı. 2005 yılında, ilk başrolünü, Cemal Şan'ın yönettiği, Tomris Giritlioğlu'nun hazırladığı Aşka Sürgün dizisinde Mahsun Kırmızıgül ve birçok usta oyuncu ile paylaşmıştır. Doğulu bir kız olan Zilan Şahvar Azizoğlu'nu oynamıştır. Fakat onu gerçek anlamda ünlü yapan yapım Hatırla Sevgili oldu. Bu dizide canlandırdığı Yasemin rolü ile, 2006-2008 yılları arasında Türkiye’yi ekran başına kitlemeyi başardı.
 

2008 yılında Güz Sancısı adlı ilk sinema yapımında başrol oynadı. Bu film ile, Aşka Sürgün adlı diziden sonra ikinci kez usta yönetmen Tomris Giritlioğlu ile beraber çalışma fırsatı buldu. Yine 2008 yılında başlayan Aşk-ı Memnu adlı dizide canlandırdığı Bihter adlı karakter çok sevildi. Kıvanç Tatlıtuğ ile beraber başrollerini paylaştığı Aşk-ı Memnu, kısa sürede Türk Televizyonları’nın en sevilen yapımlarından birisi oldu. Halit Ziya Uşaklıgil’in aynı adı taşıyan eserinden uyarlanan yapımdaki rol arkadaşı Kıvanç Tatlıtuğ ile beraber oynadıkları sevişme sahneleri haber bültenlerine kadar kendisine yer buldu. Beren Saat özellikle dizinin "Veda" bölümündeki performansıyla eleştirmenlerden tam not almıştır. Aşk-ı Memnu'daki rolü ile zirveye çıkan Saat, bir röportajında canlandırdığı Bihter karakteriyle ilgili "Senaristlerin diyaloglar dışında Bihter"in ruh haliyle ilgili yazdıkları bana çok şey öğretti." demiştir. Dizideki rolüyle iki Altın Kelebek sahibi olan Beren Saat, bu ödülü iki yıl üst üste kazanan ilk ve tek oyuncudur.
 

İngilizce ve İspanyolca bilen Saat, iş dışında kalan zamanlarını dans ederek, tenis oynayarak ve de sinemaya giderek değerlendirmeyi tercih ediyor. Beren Saat’in ikinci sinema filmi “Gecenin Kanatları” 2010 yılında sinemalarda oynamaya başladı. Yine 2010'da dünyanın en çok hasılat getiren yapımlarından biri olan Oyuncak Hikâyesi 3 filminde "Barbie" karakterini Türkçe seslendirmiştir.
 

2010 yılında “Fatmagül'ün Suçu Ne?” adlı dizi filmde Engin Akyürek ile beraber başrolü oynadı. 2012'nin sonlarında “Gergedan Mevsimi” filminde Monica Bellucci'nin kızı "Buse" karakterini canlandırmıştır.
 

2010 ve 2011 yıllarında Rexona ve Patos markalarının reklamlarında oynadı. 2013 yılında ise Duru Perfume Duş Jeli'nin reklamlarında göründü.
 

Beren Saat, 2013 yılında Amerikan dizisi Revenge'in Türkiye uyarlaması olan “İntikam” dizisinde Nejat İşler ile başrol oynamıştır. Aynı zamanda, 2013 yılının yazında Hint filmi Black'in uyarlaması olan “Benim Dünyam” filminin başrolünde Uğur Yücel ile oynamıştır.
 

Beren Saat, 2007 yılında Bülent İnal ile birlikte olmaya başladılar, 2009 yılında ayrıldılar.

Beren Saat, 2012'den beri Türk şarkıcı Kenan Doğulu ile birliktedir. 23 Şubat 2014'te İstanbul'da nişanlanan ünlü çift, 29 Temmuz 2014 tarihinde şarkıcı Kenan Doğulu ile Amerika Birleşik Devletleri'nin Los Angeles şehrinde evlendi.
 

Beren Saat ile Kenan Doğulu 2,5 senelik birlikteliklerini evlilikle taçlandırdı. Birbirlerine olan aşklarını gözlerden uzak yaşayan Beren Saat ve Kenan Doğulu'nun düğünü de gözlerden uzak bir şekilde Los Angeles'ta Malibu sahillerinde gerçekleşti.
 

İkilinin düğününe sadece aileleri ve yakın dostaları katıldı. Bu isimlerin arasında Belçim Bilgin, Ece Yörenç ve Hilal Saral gibi ünlü simler de vardı.
 

Kenan Doğulu buz mavisi bir takım giyerken Beren Saat Mira Zwillinger imzalı üst kısmı işlemeli zarif bir gelinlik tercih etti.

                                                  Beren Saat Filmleri:
2004 - Aşkımızda Ölüm Var (Tv.Dizisi)
2005-2006 - Aşka Sürgün (Tv.Dizisi)
2006-2008 - Hatırla Sevgili (Tv.Dizisi)
2007 - Avrupa Yakası (Konuk oyuncu) (Tv.Dizisi)
2008-2010 - Aşk-ı Memnu (Tv.Dizisi)
2009 - Güz Sancısı
2010 - Gecenin Kanatları
2010 - Oyuncak Hikayesi 3 (Seslendirme)
2010-2012 - Fatmagül'ün Suçu Ne? (Tv.Dizisi)
2012 - Gergedan Mevsimi
2012 - Brave (Seslendirme)
2013 - Benim Dünyam
2013- - İntikam (Tv.Dizisi)


Beren Saat Ödülleri:
2008 - Altın Lale Güzel Sanatlar Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu (Dizi) Hatırla Sevgili
2009 - Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Aşk-ı Memnu
2009 - Kabataşlılar Derneği En İyi Kadın Sinema Oyuncusu Güz Sancısı
2009 - Yıldız Teknik Üniversitesi En Beğenilen Kadın Oyuncu Aşk-ı Memnu
2009 - Beykent Üniversitesi Yılın En İyi Kadın OyuncusuAşk-ı Memnu
2010 - Sinema Burda Festivali Genç Oyuncu Gecenin Kanatları
2010 - Elle Style Awards Stil Sahibi Kadın Oyuncu
2010 - Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Aşk-ı Memnu
2010 - Ayaklı Gazete En İyi Dram Kadın Oyuncu Aşk-ı Memnu
2010 - Türkiye Konuşuyor Dergisi Yılın En İyi Dizi Oyuncusu Aşk-ı Memnu
2010 - Kadir Has Üniversitesi Yılın En İyi Kadın Oyuncusu Aşk-ı Memnu
2010 - Galatasaray Üniversitesi Yılın En İyi Kadın Dizi-Sinema Oyuncusu Aşk-ı Memnu
2010 - Marmara Üniversitesi Dizi Oyuncusu (Kadın) Aşk-ı Memnu
2011 - Yıldız Teknik Üniversitesi En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2011 - Doğuş Üniversitesi En İyi Kadın Oyuncu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2011 - Reklamcılar Derneği En İyi Kadın Dizi Oyuncusu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2011 - 2. Quality Magazin Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2011 - Esenler Belediyesi Yılın En İyi Kadın Dizi Oyuncusu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2011 - Dumlupınar Üniversitesi En İyi Kadın Oyuncu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2012 - Kadir Has Üniversitesi En Beğenilen Kadın Dizi Oyuncusu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2012 - Ayaklı Gazete Yılın en iyi drama kadın oyuncusu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2012 - Haydarpaşa Lisesi Zirvedeki Oyuncu (Kadın) Fatmagül'ün Suçu Ne?
2012 - 11. ROTABEST Ödülleri En İyi Kadın Dizi Oyuncusu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2012 - 25. Uluslararası Tüketici Zirvesi En İyi Kadın Oyuncu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2012 - Şişli Meslek Yüksekokulu En İyi Kadın Oyuncu Fatmagül'ün Suçu Ne?
2013 - TUROBTeşekkür Ödülü Aşk-ı Memnu
2013 - Bilkent Üniversitesi En İyi Kadın Oyuncu Fatmagül'ün Suçu Ne?

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna