Burhan Arpad Kimdir, Kısaca Hayatı, Eserleri, Hakkında Kısa Bilgi
Ana Sayfa »Biyografi » Burhan Arpad Kimdir, Kısaca Hayatı, Eserleri, Hakkında Kısa Bilgi

Burhan Arpad Kimdir, Kısaca Hayatı, Eserleri, Hakkında Kısa Bilgi

   

Burhan Arpad Kimdir, Kısaca Hayatı, Eserleri, Hakkında Kısa Bilgi

Burhan Arpad Kimdir, Hayatı, Eserleri ve Kitapları Hakkında Bilgi, kısaca biyografisi,

Burhan Arpad kimdir?

Burhan Arpad, bursanın Mudanya ilçesinde dünyaya gelmiştir. Yazar tiyatro eleştirmeni ve hikaye yazarı olarak tanınmaktadır. Hayatı boyunca memurluk, sinema makinistliği, muhasebecilik gibi çeşitli iş alanlarında görev almıştır.

Eğitim olarak ise orta ticaret okulunu bitirmiştir. Yazar edebiyat hayatına bir dergide yayınladığı düz yazı şiir ve hikaye ile adından söz ettirmiştir. Bu tarih 1936 yılını göstermektedir.

Serveti fünun uyanış dergisinde hikayeleri, röportaj, yazıları, fıkraları ve çeviri romanları yayınlanmıştır. Yazar hikayelerinde konu olarak genellikle toplumda yer alan sorunları ve gerçekleri incelemektedir. Yazarın anlatış biçimindeki dilinin sade oluşu ve yazılarının pürüzsüzlüğü okurlarına karşı yazarı sevdirmiştir. Ayrıca yazarın Almanya ve Avusturya Edebiyatında çevirileri vardır. Yazar, gezi günlüğü kitabı ile 1963 yılında Türk Dil Kurumundan ödül almıştır.

Yazarın kitapları: Dolası ile, Son perde, Şehir dokuz tablo, taşı toprağı altın, perde arkası, gezi günlüğü, uçuş günlüğü, Avusturya günlüğü, yalnızlık kabusu, insanlık tarihinde yıldızın parıldadığı anlar, hayat kıvılcımı, lizbonda gece, insanları seveceksin, Garb cephesinde yeni bir şey yok.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna