Vasiyet ölüm getirmez anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Vasiyet ölüm getirmez anlamı

Vasiyet ölüm getirmez anlamı

   

Vasiyet ölüm getirmez anlamı

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

Vasiyet ölüm getirmez

* Üzücü bir durum ortaya çıkarsa ne yapılacağını önceden planlamaktan bazı kişiler korkarlar, ürkerler. Üzülecek durumu düşünmek istemezler. Fakat ortaya çıkabilecek üzücü durumlar için, daha önceden her şeyin planlanmasında yarar vardır. Ölümün ne zaman geleceği belli olmadığı için, vasiyet yazmak, her şeye hazırlıklı olmaktır.

* Üzülecek bir durum ortaya çıkarsa ne yapılacağını şimdiden kararlaştırmaktan kimi kişilerürkerler, kaçınırlar. Üzülecek durumu düşünmek istemezler.Oysa böyle şeyleri düşünmek, gereken önlemleri almak, üzücü durumun gelmesine yolaçmaz.

İnsanlar üzülecek bir durumu düşünmek istemezler. Oysa böyle durumları düşünmek, gereken tedbirleri almak, üzücü durumun gelmesine yol açmaz. Ölüm bir gerçektir, bunu ölmeden önce kabullenmek gerekir. Sonra da ölüm sonrasında kendi malı ve mülkü konusunda yapılması gerekenleri bir vasiyet altına alması çok doğaldır. Bunları düşünmek, gereken tedbirleri almak, ille de ölümün geleceği anlamına gelmez.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna