Para parayı çeker atasözünün anlamı
Ana Sayfa »Atasözleri ve Anlamları » Para parayı çeker atasözünün anlamı

Para parayı çeker atasözünün anlamı

   

Para parayı çeker atasözünün anlamı

Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

Deyim ise; Genellikle gerçek anlamından uzaklaşmış birden çok sözcükten oluşan, bir kavramı ya da durumu karşılayan kalıplaşmış sözcük gruplarıdır.

Para parayı çeker

* Elde para bulunursa onunla yeni paralar kazanılır. Bilinen o ki, pek çok işte sermaye şarttır. Sermayen ne kadar çoksa, o kadar büyük iş yapar ve o kadar da çok kazanırsın.

* Elde para bulunursa onunla yeni paralar kazanılır. İnsan yoktan hiçbir şey elde edemez.

* Elde para olduğunda onunla daha fazla para kazanılabilinir. Para çalışmakla elde edilir. Ama yapılan çalışma biçimleri farklı farklıdır. Kimi yalnız emek harcar, alın-teri döker karşılığında para kazanır, kimi de elindeki parayı kullanarak, mal alıp satarak, ticaret yaparak para kazanır. Ticaretin daha çok para kazandırdığı bilinen bir gerçektir. Ticareti yapmak için de mutlaka para gerekecektir. Çok parası olan büyük ticaret yapar, büyük para kazanır, az parası olan küçük ticaret yapar, az para kazanır. Diğer taraftan çok para kazanmak biraz da cesarete bağlıdır. Yapılacak ticarette zarar etmeyi, elindeki parayı da kaybetmeyi göz önünde bulundurmayı gerektirir.

Benzer Konular

canlı kuran oku kuran dinle kuran izle
mekke kabe canlı yayın izle
büyük islam ilmihali
hadisi şerif
yemek tarifleri
en güzel oyunlar, oyun oyna